Binali yıldırım Kitap fuarinda pubg oynadı.

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 6. Uluslararası Kitap Fuarı’nın açılışını yaptıktan sonra fuarda dolaştı. Fuarda olan e-oyun turnuva alanında dolaşırken PUBG oynayarak dikkatleri üzerine topladı.

Orada bulunan takımlar ile birlikte PUBG turnuvasına katılarak rekabet dolu bir maç gerçekleştirdi. Uzun soluklu kapışmanın ardından, “Torunlar oynuyor ama bize öğretmiyorlar. Sorun orada.” dedi.

Sonrasında e-kitap konusunda da açıklama yaparak, ülkemizdeki dijital ortamda kitap okuma konusundaki çalışmalarından bahsetti. “Türkiye’deki halk kütüphanelerindeki kitap sayısı son bir yılda yüzde 6‘nın üzerinde artış gösterdi. Üniversite kütüphanelerindeki kitap sayısı yüzde 7.5 arttı. Biz de İstanbul’un büyüklüğüne, şehrin kültürel mirasına yakışacak bir kütüphaneyi şehrimize kazandıracağız.”

“Rami Şehir Kütüphanesi milyonlarca esere ve dijital yayına ev sahipliği yapacak. Bu kütüphanemiz uluslararası alanda bilim, sanat, kültür insanlarına büyük fırsatlar sunacak.” sözleriyle kütüphanelerde dijital yayınlarıbarındıracaklarını da belirtti.